SEARCH

5 неочевидних речей, від яких ми втомлюємося

5 неочевидних речей, від яких ми втомлюємося

Розглянемо побутові фактори, на які варто звернути увагу, щоб енергії вистачало на цілий день. 

Здавалося б, ви вирушили в ліжко вчасно і міцно проспали всю ніч, без тривожних побуджень і кошмарів. Так з чого це раптом при підйомі таке відчуття, що ви з півночі і до світанку тікали від принца? Або ж днем ​​все йде в спокійному ритмі, без дедлайнів і нервотрепок, а до вечора ви все одно як вичавлений лимон. Хочете розпізнати ваших прихованих ворогів? Ось п’ять несподіваних речей, які підступно висмоктують енергію.

Захаращений стіл

Всього два слова — психічне виснаження. Може статись через бардак на робочому столі. Запитайте психотерапевта — він скаже те ж: чим більше об’єктів ви постійно тримайте в полі зору, тим складніше мозку фокусуватися і фільтрувати інформацію, що надходить в його надра протягом дня.

Результат? Мозок, а слідом і ви перенапружуєтеся і відчуваєте втому.

Нерегулярне харчування

Мова не про модне інтервальне голодування, а про те, що ми робимо ненавмисно. Харчування в правильному ритмі (не відкладаючи обід, щоб здати роботу в строк, або пропускаючи заплановані дієтою перекушування) підтримує енергію на належному рівні, вчасно поповнюючи її витік.

Нехтуючи режимом харчування, ми, звичайно ж, втрачаємо сили. Приходимо на роботу, не встигнувши поснідати, і підбадьорюємо себе дозами міцної кави — сил при цьому не додається, а лише тимчасово розганяється серце.

Пропуск обіду позбавляє організм необхідних калорій і спокушає на щільну вечерю. Наївшись на ніч, природно, спати ми будемо так собі. Шлунок теж не відпочине, а тому не буде наполягати на новій порції їжі — прощай, ранковий апетит. Замкнуте коло? Точно, пора його розірвати.

Пропуск тренувань

Неважливо, захоплюєтеся ви важкою атлетикою, танцями чи іншим спортом, пропуск тренування заради ледачих потягушок в ліжку обіцяє неприємні наслідки, зазвичай в форматі післяобідньої млявості — тобто енергії вам вистачить ненадовго.

Дослідження вчених підтверджують, що 20-хвилинне фізичне навантаження зранку забезпечує сили і продуктивність на цілий день, а залежним від офісних крісел варто добавити собі більше активності, хоча б прогулятись під час обіду. І ви напевно це знали, просто робили вигляд, що вас це не стосується.

Нестача заліза

За словами фахівців легендарної клініки Мейо (Mayo Clinic), дефіцит заліза може викликати млявість, дратівливість, слабкість і нездатність зосередитися. Цей елемент життєво важливий для транспортування кисню до клітин і м’язам.

Необов’язково купувати пігулки і добавки — додавайте в меню темну листову зелень, яйця, тофу, квасоля, пісну яловичину і горіхи, поєднуючи їх з продуктами з високим вмістом вітаміну С, який сприяє кращому засвоєнню заліза.

Надлишок сну

Можливо, звучить дивно, але, скорочуючи час, відведений для сну, ви боретеся з сонливістю і млявістю. Згідно з публікаціями Harvard Health, важлива якість сну, а не кількість. Занадто тривалий сон збільшує час, необхідний для засипання, що ставить під загрозу загальну якість відпочинку. Загалом, не тільки не засиджуйтеся, але і не залежуйтеся — зайвий відпочинок енергії не додасть.

You May Also Like

Leave a Reply