SEARCH

Прихована загроза: чи можна лягати спати з мокрою головою

Прихована загроза: чи можна лягати спати з мокрою головою

Що відбувається з волоссям, коли вам лінь або ніколи висушити їх перед сном. 

Думаючи про ідеальну атмосферу для міцного сну, ми зазвичай уявляємо затишний напівтемрява провітреній спальні, тепле пухова ковдра, безліч м’яких подушок і, можливо, ледве чутно медитативну мелодію. У цьому сценарії немає місця для мокрого волосся, але, тим не менше, для багатьох це об’єктивна реальність, цілком придатна для ліжка.

Про те, що спати з мокрою головою недобре, ми чуємо з дитинства — мами всього світу, незалежно від національності і віросповідання, шанують за борг вселяти дочкам цю істину. І, судячи з рекомендацій стилістів і терапевтів, це той випадок, коли бунт проти материнських рад не піде нам на користь. Звичайно, якщо вас раптом зморить після вечірнього душу, катастрофи не станеться, але якщо ви розповісте своєму перукареві, що постійно укладаєтеся спати, не висушивши волосся, він напевно несхвально хитати головою.

Пора нарешті пролити світло на приховану загрозу вологих волосся і розібратися, чим насправді загрожує звичка спати з мокрою головою.

Чи можна підхопити застуду, якщо спати з мокрим волоссям?

Мається на увазі, що голова може переохолодитися, і ви ризикуєте підхопити застуду, не залишаючи спальні.

У фахівців змішана думка з цього приводу. Будь-який лікар скаже, що застуда — це вірус, який не може зародитися в організмі через перепади температури, що підтверджують дослідження. Проте, ті ж лікарі на додаток до сказаного повідомлять, що мокре волосся (а також шкарпетки, взуття або рукавиці) некомфортні для тіла, а значить, погіршують імунітет.

Справа в тому, що, коли організм охолоджується, кровоносні судини стискаються, заважаючи вільному доступу борються з вірусом лейкоцитів — тобто мокра голова сприяє розвитку вже підхопленї застуди. Загалом, зв’язок досить каламутний, але про всяк випадок, якщо міняти звички вам не під силу, спіть з мокрим волоссям в теплій кімнаті і зручному ліжку, щоб уникнути додаткового стресу для організму.

Чи шкодить волоссю звичка спати з мокрою головою?

Тут все набагато очевидніше. Як підтверджує знаменитий перукар Джон Руджеро, спати з мокрою головою «не дуже гарна ідея, тому що, коли ви прокинетеся, ваша зачіска буде закрученою, придатною хіба що для Хеллоуїна, і ви забезпечите собі більше ранкових турбот з укладанням, для чого, можливо, доведеться мити голову заново».

Якщо вам неодмінно потрібно спати з мокрим волоссям, Руджеро радить кілька запобіжних заходів: «Нанесіть трохи кондиціонера для розчісування, щоб розплутати пасма, і, якщо у вас довге волосся, заплетене їх у м’які коси, а потім покладіть в пучок на маківці. Так волосся з ранку будуть виглядати непогано і навіть отримає симпатичну хвилястість».

Ще один лайфхак від фахівців по волоссю — атласні наволочки. «Це дозволить волоссю швидше висохнути, вільно рухаючись по подушці. Не буде сплутаності і чуприни, від яких з ранку дуже складно позбутися, — пояснює Руджеро. — Крім того, тертя мокрою головою по бавовняній наволочці позбавить вас за ніч більшої кількості волосків, ніж контакт з атласною тканиною. Гладкий шовк того ж хороший і для шкіри обличчя, тому що захищає від заломів, що ведуть до утворення зморшок».

You May Also Like

Leave a Reply