SEARCH

5 міфів про коллаген, в які потрбіно давно перестати вірити

5 міфів про коллаген, в які потрбіно давно перестати вірити

Колаген — білок, який входить до складу сполучних тканин. У сучасному світі про коллаген відомо головне — саме він відповідає за еластичність і міцність шкіри. Напрошується питання: чи достатньо колагену виробляється в організмі людини? І що відомо про морський коллаген, який можна приймати з добавками?

Ми в ModaRoom зібрали 5 найпоширеніших міфів про коллаген і правдиві відповіді на них.

Міф 1: Колаген в достатній кількості виробляється організмом

Всім відомо, що колаген — чудова речовина, що робить нашу шкіру пружною, але з наукової точки зору колаген — це білок, який міститься в нашій шкірі, кістках і м’язах і допомагає підтримувати їх структуру.

Природне виробництво колагену організмом сповільнюється до 20 року життя, і це легко помітити, якщо людина курить, часто перебуває на сонці, вживає нездорово їжу.

Цікаво, що до 50 років із запасів природного колагену залишається лише половина від наявного в підлітковому віці. Беручи щодня колаген у вигляді харчової добавки, ви не збільшуєте запаси своєї молодості, а підтримуєте вироблення колагену організмом в активному стані. Клінічні дослідження доводять, що це сприяє зволоженості шкіри, зниження появи тонких ліній і зморшок і помітного підвищення еластичності шкіри.

Міф 2: Весь колаген однаковий

Говорити, що весь колаген однаковий, все одно, що сказати, що кожна сироватка у вашій косметичці приносить один і той же ефект.

Основною відмінністю між колагеном, отриманим з яловичини, свинини і риби, є швидкість його засвоєння організмом. Колаген зі свинини і яловичини досить ефективний, а з морської риби (згідно з дослідженням 2015 року) все ж швидше потрапляє в кровотік і вбирається клітинами в півтора рази швидше. Справа в тому, що для максимальної ефективності процесу всмоктування важливе значення має молекулярну вагу. Колаген повинен бути гідролізований — процес, в результаті якого виходить низькомолекулярний порошок і дрібні легкозасвоювані частки колагену.

Міф 3: Після вживання колагену шкіра моментально стає красивою і молодою

Якщо від зволожуючого крему можна очікувати майже миттєвого ефекту, ситуація з харчовими добавками швидше схожа на марафон, а не на спринт. Це пов’язано з тим, що харчовим добавкам потрібно більше часу, щоб налагодити роботу всередині організму для стимуляції вироблення колагену. Хоча цілком можливо побачити результат всього через шість тижнів: більшість клінічних досліджень показали, що для помітного омолоджуючого ефекту може знадобитися до трьох тижнів вживання харчових добавок.

Шкіра стане більш пружною, тонкі лінії вже не так помітні, а колір обличчя — чистішим і світлішим.

Міф 4: Добавки з колагеном корисні лише для шкіри

Колаген відповідає за красу, еластичність і пружність шкіри, але у нього є й інші функції. Амінокислоти в коллагені сприяють виробленню кератину, необхідного для здоров’я волосся на голові. Коли колаген виробляється досить інтенсивно, тоді і волосся отримує користь. Це також позначається і на процесах появи сивини і ломкості волосся: є клінічні дослідження, які доводять, що харчові добавки з колагеном можуть уповільнити вікові проблеми з волоссям.

Чи є інші переваги колагену? Так! Міцні нігті, а також, оскільки колаген є в кістках, сухожиллях і зв’язках, поліпшується загальний стан суглобів.

Міф 5: При доброму догляді за шкірою не потрібно додатково приймати колаген

Ось швидкий екскурс по освіженню кольору обличчя: шкіра складається з трьох шарів — зовнішнього епідермісу, дерми і більш глибокої гіподерми. Типова процедура по догляду за шкірою обличчя зосереджується на рівні епідермісу і, будучи необхідною для підтримки овалу обличчя і інших зовнішніх факторів, які характеризують здорову шкіру, все ж неможливо досягти рівня дерми ніякими адекватними способами.

Тому нам потрібен альтернативний маршрут, щоб проникнути під поверхню шкіри. Ось тут в гру і вступають харчові добавки. Потрапляючи в кров, гідролізований колаген транспортується в дерму (де і виробляється колаген) і продовжує там свій розвиток, приводячи в результаті до помітного скорочення зморшок, пігментації і більш яскравого кольору обличчя.

І пам’ятайте, краса починається зсередини! 

Leave a Reply